Sosyal Medya Yönetimi

Geleceğe hazır mısınız?

Biz iyiyiz

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Pazarlamasına Yatırım Yapmak İçin 4 Neden

1

Seçilebilir Hedef Kitle Seçeneği

E-Marketer'in araştırmasına göre, her yaş grubundan, gelir seviyesinden ve eğitim seviyesinden insanlar sosyal medya kullanıyor ve yetişkinlerin %70'i her gün sosyal medya web sitelerine giriyor! Dolayısıyla, müşterileriniz kim olursa olsun -yaşlıları hedef alsanız bile- beklentileriniz ve müşterileriniz sosyal medyada etkindir.

2

Harika Müşteri İzlenimi

Sosyal medya artık, potansiyel müşterilerin sizi çevrimiçi olarak kontrol etmeleri ve sizinle iş yapıp yapmamaya karar vermeleri için birincil yoldur. Ayrıca, güçlü bir sosyal medya, dijital reklamlardan elde ettiğiniz dönüşümleri iyileştirmeye de yardımcı olabilir. Bu nedenle, eğer sosyal medyada aktifseniz daha fazla güven inşa eder ve müşterileri ikna etmeye yardım edersiniz.

3

SEO'nuzu Geliştirmeye Yardımcı

Sosyal medya artık bir boşlukta faaliyet göstermiyor. Arama motorları optimizasyonu (SEO) da dahil olmak üzere pazarlamanızın diğer yönlerini de etkiliyor. Etkileyenlerle iletişim kurarak, doğru içerik oluşturarak ve içeriğinizi sosyal medya aracılığıyla tanıtarak, Google sıralamalarınızı ve trafiğinizi artırabilirsiniz.

4

Mevcut ve Potansiyel Müşteri Artışı

Sosyal medya, potansiyel müşterilerinizle ve müşterilerinizle iletişimde kalmanın en iyi yollarından biridir. Bu nedenle müşterileri daha fazla müşteri adayına çevirebilir ve mevcut müşterileri tekrar alımlar için geri getirebilirsiniz. Yani, eğer sosyal medyayı görmezden geliyorsanız, satışları kaybetme riskini alırsınız.

Dijital Pazarlama

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medya yönetimi, çevrimiçi etkileşimlerinizi ve içeriğinizi Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, YouTube ve Pinterest gibi sosyal medya kanallarında yönetme işlemidir. Sosyal medya yönetimi, şirketinizin sosyal medya profillerinde güncellemeler yayınlamanın ötesine geçer. Ayrıca, izleyicinizle iletişim kurmayı, ulaşımı ve görünürlüğü artırmak için yeni fırsatlar aramayı da içerir.

Etkileşim...

Sosyal Medya Pazar Seçimi Nasıl Olmalı?

Dijital Pazarlama

Sosyal Medya Hakkında Söylenen Sözler

David Meerman Scott

"Bir yayıncı gibi düşünün, pazarlamacı gibi değil"
 

Pazarlama Stratejisti

Pierre Omidyar

"İnsanlık tarihinde ilk defa sayısız bağlantı kurmamıza imkan tanıyan bir teknolojiye sahibiz."

Ebay Kurucusu

Scott Cook

"Marka artık tüketicilere ne anlattığımızla ilgili değil, onların birbirine ne anlattığı ile ilgili."

Intuit Kurucusu

Weberans: Dijital Dönüşüm için Geç Kalmayın...

Dijital Pazarlamanın en çok etkileşime sahip olduğu sosyal medya alanında beraber çalışmaya hazır mısınız?

YUKARI